Scroll Top

Apple Mac Cihazlardan Veri Kurtarma

Apple Machintosh cihazlarda dosyalama sistemi HFS ve HFS+ kullanılmaktadır. En çok yaşanan veri kaybı sorunu veri ünitesinin fiziksel olarak arılanması ve kullanıcı dosyalarının yanlışlıkla yada virüs, trojan veya solucan gibi zararlı yazılımlar tarafından silinmesi gibi veri kaybı sorunları ile karşılaşılmaktadır.
Kullanıcılar böyle bir durum ile karşılaştıklarında genelde internetten indirdikleri veri kurtarma programlarını kurup veri kurtarma yapmaya çalışmaktadırlar. Oysa böyle bir müdahale veri kurtarma açısından olayı daha karmaşık ve tekrar kurtarılamaz hale getirmektedirler. Yapılması gereken bilinçsiz müdahaleden kaçınarak uzman kişilerce veri kurtarma yapılmasıdır.

Apple Mac cihazları, veri kaybı riski taşıyan cihazlardır ve veri kaybı yaşanması durumunda, veri kurtarma işlemi yapılması gerekebilir. Apple Mac cihazlarından veri kurtarma işlemi, çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Örneğin:

  1. Veri kurtarma yazılımlarının kullanılması: Bu yöntem, Apple Mac cihazının bilgisayara bağlanarak veri kurtarma yazılımlarının kullanılmasını gerektirir. Bu yöntem, Apple Mac cihazının fiziksel olarak açılmasına gerek kalmaksızın veri kurtarma yapılmasına olanak sağlar.
  2. Fiziksel olarak veri kurtarma: Bu yöntem, Apple Mac cihazının fiziksel olarak açılarak veri kurtarma yapılmasını gerektirir. Bu yöntem, Apple Mac cihazının içindeki verilerin manuel olarak okunmasını gerektirir.
HEMEN ARA