Scroll Top

Veri Kurtarma nedir nasıl yapılır?

Tanım – Veri Kurtarma nedir?

Veri Kurtarma veri depolama ünitelerinden (Bilgisayar, Cep telefonu, tablet, harici disk, SSD disk, Flash disk, SD kart) fiziksel teknik yaşanan bir problem dolayısıyla veya kullanıcının bilerek yada yanlışlıkla kaybettiği dosyaların (Ofis dosyaları word exel pdf fotoğraf, video, metin belgesi, yazışma dosyaları v.b.) geri getirilme sürecidir.

Veri Kurtarma nasıl yapılır.
Fiziksel Arızada Veri kurtarma
Fiziksel Arızalı cihazlarda veri kurtarma cihazın elektironik aksamının değiştirilmesi yada onarılması ile yapılmaktadır.
Yazılımsal Sorunlarda Veri kurtarma
Yazılımsal sorunlarda veri kurtarma bu alanda hazırlanmış yazılımsal programlar tarafından veri kaybına uğrayan ünitenin taratılması ile yapılmaktadır.

Yorumlar (6)

Veri kurtarma çok önemli bir konu. İnsanların belki de hayatındaki en önemli dosyaları ya da fotoğrafları bile bilinmeyen bir sebepten ötürü kaybolabilir. Bu durumda veri kurtarma işlemi hayat kurtarıcı olabilir. Eğer bir cihazda veri kaybı yaşandıysa, bu cihaz bir an önce bir uzmana gösterilmeli ve işlemin doğru bir şekilde yapılması sağlanmalıdır.

Veri kurtarma işlemleri oldukça önemlidir. Özellikle kişisel dosyalarımızın kaybolması veya silinmesi durumunda büyük bir panik yaşayabiliriz. Ancak bu durumda panik yapmak yerine doğru bir veri kurtarma yöntemi uygulamak çok daha faydalı olacaktır. Hem fiziksel arızalar, hem de yazılımsal sorunlar nedeniyle veri kaybı yaşanabilir. Dolayısıyla iyi bir veri kurtarma programına sahip olmak oldukça önemlidir.

Harika bir makale, veri kurtarma hakkında çok bilgilendirici. Yaşadığım bir veri kaybı sorununda veri kurtarma hizmeti aldım ve sonuçtan çok memnun kaldım. Kesinlikle tavsiye ederim!

şu veri kurtarma süreci oldukça bilgilendirici ve yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler!

Bu konuda oldukça bilgili biriymiş, harika bir anlatım şekli var.

Oldukça bilgilendirici bir makale. Veri kurtarma konusunda birçok detayı öğrendim. Teşekkürler!

Yoruma kapalı.

HEMEN ARA