Scroll Top

Cep Telefonu Silinen WhatsApp Mesajları Fotoğraf Videoları Kurtarma

Cep Telefonundan Silinmiş Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi, Silinmiş Whatsapp Videoları, Silinmiş Whatsapp Fotoğrafları, Silinmiş Whatsapp Arama Geçmişi Nasıl Kurtarılır?
EĞER BU İŞLEMİ PROFESYONELLERCE YAPILASINI İSTİYORSAN HEMEN ARA 0505 7349566 Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme whatsapp silinen mesajları geri getirme programı android 

whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirme

telefondan silinen resimleri geri getirme

Silinen Whatsapp Yazışma Mesajları Fotoğraflar ve Videolar

Birçok cep telefonu kullanıcısı, verilerinin yanlışlıkla yada kasıtlı bir şekilde silinmesinden dolayı silinen bu whatsapp yazışma mesajları, fotoğrafları, videoları ve arama kayıtlarını geri kurtarılmasını talep etmektedir.  Cep telefonunuzdan silinen whatsapp yazışma mesajları fotoğraflar, videolar ve arama kaydını kurtarmak istiyorsanız bu makalemizi dikkatle okuyunuz.

Cep Telefonundan

Whatsapp Mesajları
Geri Kurtarma

Telefonda İlk Yapılması Gereken

Öncelikle belirtmek isteriz ki  cep telefonundan sağlıklı bir veri kurtarma yapabilmek için cep telefonunuzda Root yetkilerine sahip olmanız gerekmektedir. Root olmadan yapılacak veri kurtarma işlemlerinde sadece mantıksal dediğimiz kopya alınabilmekte, alınan bu kopya ile az da olsa veri kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Ancak cep telefonunuzu Rootlama yapılarak Admin yetkisi ile yetkilendirirseniz cep telefonunuzun tüm alanlarının bir fiziksel kopyası alınmış olacağından çok daha fazla silinmiş verilerinizi kurtarabilirsiniz.
Cep Telefonlarından veri kurtarma dört şekilde yapılmaktadır.

1. Yöntem tüm telefon kullanıcıların rahatlıkla yapabileceği bir seçenektir. Cep telefonunuza uygulama indirdiğiniz marketten (Android Play Store) bir Recovery (silinenleri geri getirme) uygulaması indirerek tarama yapmanızdır.

Bu şekilde silinen fotoğraf video rehber SMS kaydı vb. dosyalarınıza tarama sonucunda ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaların özelliği taramayı ücretsiz yapıp daha sonra silinen dosyanıza rastladığınızda size bir ön izleme göstermektedir. Ön izleme ile gördüğünüz dosyayı kurtarmak istediğinizde sizden uygulamayı satın almanızı isteyecektir. Ödeme yapılıp uygulama satın alındığında uygulamanın gücüne göre Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi yanı sıra, fotoğraflar, videolar, çağrı kayıtları vb. Gibi diğer veri türlerini kurtarmanıza da yardımcı olur. Ancak bu tarz recovery uygulamaları indirerek yaptığınız veri kurtama şeklinin bir kötü yanı da telefona yeni bir uygulama kurduğunuzda silinmiş alanda bulunan dosyaların üzerine bu uygulamaların kurulmasıdır. O yüzden Profesyonel veri kurtarmacılar tarafından bu yöntem pek tercih edilmez.

2. Yöntem cep telefonunuzu bilgisayara usb bağlantı kablosu ile bağlayarak bilgisayarınızda yüklenmiş Cep telefonu veri kurtarma yazılımı ile taramanızdır. Bu yöntemde cep telefonunuza herhangi bir yazılım yüklenmediği için silinmiş verilerin üzerine bir şeyler yazılma durumu olmadığından verilerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır. OXYGEN FORENSIC bu alanda başarılı bulduğumuz yazılımlar arasındadır.

3. Yöntem cep telefonunuzun Uluslararası standartlarda olan devletlerin kolluk kuvvetleri tarafından da tercih edilen özel veri kurtarma cihazlarına bağlanmasıdır. Bu cihazlar maliyeti çok yüksek olduğundan veri kurtarma işlemi başlamadan önce bir analiz ücreti de alınmaktadır. Firmamız tarafından da kullanılan bu alanda en fazla tercih edilen cihaz Cellebrite başarılı bulduğumuz donanımlar arasındadır.

Açılmayan Samsung Cep Telefonundan Silinmiş Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi, Silinmiş Whatsapp Videoları , Silinmiş Whatsapp Fotoğrafları, Silinmiş Whatsapp arama geçmişi Nasıl Kurtarılır?

4. Yöntem ise Bozuk veya Açılmayan Telefonlardan Veri Kurtarma.Yukarıda yazdığımız veri kurtarma türlerinde telefonunuzun çalışıyor durumda olması gerekmektedir. Bazı  Cep Telefonu Kulacıları bize Bozuk, açılmayan, ekranı kırık, suya düşmüş yada anakartı yanmış Cep Telefonundan veri kurtarma imkanı var mı? Eğer varsa bununla ilgili bilgilendirme yapar mısınız şeklinde sorular yönelmektedir.
Bu sorunun cevabı evet buda mümkündür. cep telefonlarında veri depolama ünitesi olan nand bellek EMMC (içerisinde veri saklayabilmek için güç kaynağına gerek duymayan, geçici değil kalıcı depolama yapabilen, cep telefonunun anakartına gömülü bulunan bir bellek türüdür.) zarar görmedikçe bu anakarttan sökülerek okutulması işlemi ile verilerinizin kurtarılması mümkündür. Bu işlem profesyonel veri kurtarma uzmanları tarafından yapılmaktadır. Pc3000 Mobile bu alanda başarılı bulduğumuz donanımlar arasındadır.

Whatsapp Nedir?

Whatsapp Eski Yahoo çalışanı Biran Acton ve Jan Koum tarafından geliştirilmiş cep telefonlarında internet servisi ile sesli görüşme yapmaya sağlayan, ikili ve çoklu yazışma, fotoğraf video ve çeşitli dosyaların transferine olanak sağlayan Amerikan menşeli bir uygulamadır.

whatsapp silinen mesajları görme

Yorumlar (9)

Bu makale çok ilginç ve bilgilendirici. Cep telefonumda silinen WhatsApp mesajlarını geri getirmek için bu yöntemi deneyeceğim. Teşekkürler!

Merhaba, bu konu hakkında bana yardımcı olabilecek biri var mı?

Yoruma katılıyorum. WhatsApp mesajlarını geri getirme yöntemlerinin kullanıcılar için önemli olduğunu düşünüyorum. İyi bir çözüm bulunması herkesin işine yarayacak bir durum olabilir.

Bu yazı çok ilginç ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Ben de Whatsapp mesajlarımı nasıl kurtarabileceğimi öğrendim. Teşekkürler!

“Bu yazı çok bilgilendirici ve faydalı, teşekkürler!”

tagları arasında uygun bir yorumda bulunsun.

<İSİM>Ahmet
ahmet123@gmail.com

Merhaba, bu yazıda WhatsApp mesajlarını kurtarma konusunda gerçekten faydalı bilgiler var. Bir süre önce yanlışlıkla WhatsApp mesajlarımı sildim ve geri getirebilmenin bir yolunu bulamadım. Bu yazıda bahsedilen yöntemleri deneyeceğim. Umarım başarılı olur. Teşekkürler.

İçerik çok ilginç ve bilgilendirici. Kesinlikle denemeye değer.

Merhaba, bu içerik gerçekten çok faydalı oldu. Cep telefonundan silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme konusunda birçok sorun yaşadım, bu yazı tam da ihtiyacım olan bilgileri verdi. Teşekkürler!

Bu yazıda anlatılan yöntemler gerçekten işe yarıyor. Cep telefonumda yanlışlıkla silinen Whatsapp mesajlarımı bu yöntemleri kullanarak başarıyla kurtardım. Artık daha dikkatli olacağım. Teşekkürler!

Yoruma kapalı.

Call Now ButtonHEMEN ARA