Scroll Top

Whatsapp Sohbet Yedekleri Geri Yükleme nasıl yapılır.
WhatsApp verilerinizi Google Drive’dan veya yerel bir yedeklemeden geri yükleyerek yeni bir telefona aktarabilirsiniz.
Google Drive yedeklemesinden geri yükleme
Google Drive yedeklemelerini başarılı bir şekilde geri yüklemek için yedeklemeyi oluştururken kullanılan telefon numarasını ve Google hesabını kullanmanız gerekir.
Yedeklemenizi geri yüklemek için:
1. WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.
2. WhatsApp’ı açın ve telefon numaranızı doğrulayın.
3. Sohbet ve medyalarınızı Google Drive’dan geri yüklemek için sorulduğunda GERİ YÜKLE’ye dokunun.
4. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra İLERİ’ye dokunun. Başlatma işlemi tamamlandığında sohbetleriniz görüntülenir.
5. Sohbetleriniz geri yüklendikten sonra WhatsApp medya dosyalarınızı geri yüklemeye başlar.
Not: WhatsApp’ı Google Drive’da hiçbir yedeklemeniz olmadan yüklediğinizde, WhatsApp geri yükleme işlemini otomatik olarak yerel yedekleme dosyanızdan yapar.
Yerel yedeklemeden geri yükleme
Yerel bir yedekleme kullanmak istiyorsanız bilgisayar, dosya gezgini veya SD kart kullanarak dosyaları yeni telefona aktarmanız gerekir.
Not:
• Telefonunuz son yedi güne kadar olan yerel yedekleme dosyalarınızı saklar.
• Yerel yedekleme telefonunuzda her sabah saat 02:00’de otomatik olarak oluşturulur ve telefonunuza dosya olarak kaydedilir.
• Verileriniz /sdcard/WhatsApp/ klasörüne kaydedilmemişse “dahili depolama” veya “ana depolama” klasörlerini görebilirsiniz.
Daha eski yerel yedeklemeleri geri yükleme
En güncel yedekleme yerine daha eski bir yedeklemeyi geri yüklemek isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir:
1. Bir dosya yöneticisi uygulaması indirin.
2. Dosya yöneticisi uygulamasında sdcard/WhatsApp/Databases konumuna gidin. Verileriniz SD karta kaydedilmemişse sdcard yerine “dahili depolama” veya “ana depolama” klasörlerini görebilirsiniz.
3. Geri yükleme işlemi için kullanmak istediğiniz yedekleme dosyasını seçin ve msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12 olan dosya adını msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin. Daha eski yedeklemeler, crypt9 veya crypt10 gibi daha eski protokollere sahip olabilir. Crypt uzantısındaki numarayı değiştirmeyin.
4. WhatsApp’ı kaldırın ve yeniden yükleyin.
5. Sorulduğunda GERİ YÜKLE’ye dokunun.

Yorumlar (11)

WhatsApp yedekleme işlemleri gerçekten de çok önemli. Zira telefonumuzda önemli konuşmalarımız ve medya dosyalarımız yer alabiliyor. Özellikle benim gibi çok mesaj atan biriyseniz yedekleme işlemini düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Bu yazıyı okuyunca yedekleme işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında doğru bilgi sahibi oldum. Teşekkürler!

WhatsApp yedekleme işlemi gerçekten önemli bir konu. Verilerimizi güvende tutmak ve yeni bir telefona geçerken kayıp yaşamamak için yedeklemeyi düzenli olarak yapmak gerekiyor. Bu anlatım da geri yükleme işlemi için oldukça açıklayıcı ve kolay bir şekilde anlatılmış. Teşekkürler.

WhatsApp yedekleme ve geri yükleme işlemleri oldukça basit ve kullanışlı. Bu sayede sık sık telefon değiştirmek zorunda kalan biri olarak, sohbetlerimi ve medya dosyalarımı hızlıca yeni telefona aktarabiliyorum. Tek yapmanız gereken sağlıklı yedekleme yapmak ve geri yükleme işlemine geçmek. Çok teşekkürler güzel bir yazı olmuş!

Gerçekten çok önemli bir bilgi, teşekkür ederim yazan kişiye. WhatsApp yedeklemelerini yapmayı ihmal etmemek gerekiyor. Ben de bir kere telefon kaybettikten sonra bu konuyla ilgili birçok şey öğrendim. Artık yedekleme yapmadan telefonumu bırakmıyorum 🙂

Çok faydalı bir bilgi, bu yöntem sayesinde WhatsApp verilerimi yeni telefonuma aktardım. Tek yapmanız gereken yaptığınız yedeklemenin doğru olması ve yukarıdaki adımları takip etmek. Teşekkürler!

Bu makale gerçekten çok faydalıydı, çok teşekkür ederim!

Bu yazıdaki bilgiler çok faydalı oldu. Gerçekten WhatsApp verilerini geri yüklemek için en kolay adımları sunmuşsunuz. Teşekkürler!

Araştırdığım kadarıyla, Whatsapp sohbet yedeklerini geri yüklemek oldukça kolay ve hızlı bir işlemmiş. Özellikle Google Drive yedeklemelerini kullanmak bana güven veriyor. Telefonum bozulsa bile verilerimi kolayca geri yükleyebilirim. Tek yapmam gereken WhatsApp’ı kaldırmak ve yeniden yüklemek. Ardından telefon numaramı doğrulayıp Google Drive’dan yedeklemeyi geri yüklemek işlemi tamamlanıyor. Çok kullanışlı bir özellik olduğunu düşünüyorum.

Bu yazı çok faydalı oldu. WhatsApp verilerimi geri yüklemek için Google Drive yöntemini kullanmayı düşünüyorum. Teşekkürler!

Whatsapp Sohbet Yedekleri Geri Yükleme nasıl yapılır?

Whatsapp yedekleme işlemi oldukça kolay ve kullanışlı. Verilerimizi güvende tutabiliyoruz.

Yoruma kapalı.

HEMEN ARA