Scroll Top

Android Cep Telefonu Silinen WhatsApp Mesajları Fotoğraf Videoları Kurtarma

Android Cep Telefonundan Silinmiş Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi, Silinmiş Whatsapp Videoları, Silinmiş Whatsapp Fotoğrafları, Silinmiş Whatsapp Arama Geçmişi Nasıl Kurtarılır?
EĞER BU İŞLEMİ PROFESYONELLERCE YAPILASINI İSTİYORSAN HEMEN ARA 0505 7349566

Silinen Whatsapp Yazışma Mesajları Fotoğraflar ve Videolar

Birçok cep telefonu kullanıcısı, verilerinin yanlışlıkla yada kasıtlı bir şekilde silinmesinden dolayı silinen bu whatsapp yazışma mesajları, fotoğrafları, videoları ve arama kayıtlarını geri kurtarılmasını talep etmektedir. Android cep telefonunuzdan silinen whatsapp yazışma mesajları fotoğraflar, videolar ve arama kaydını kurtarmak istiyorsanız bu makalemizi dikkatle okuyunuz.

Android
Cep Telefonundan
Veri Kurtar

Telefonda İlk Yapılması Gereken

Öncelikle belirtmek isteriz ki Android cep telefonundan sağlıklı bir veri kurtarma yapabilmek için cep telefonunuzda Root yetkilerine sahip olmanız gerekmektedir. Root olmadan yapılacak veri kurtarma işlemlerinde sadece mantıksal dediğimiz kopya alınabilmekte, alınan bu kopya ile az da olsa veri kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Ancak cep telefonunuzu Rootlama yapılarak Admin yetkisi ile yetkilendirirseniz cep telefonunuzun tüm alanlarının bir fiziksel kopyası alınmış olacağından çok daha fazla silinmiş verilerinizi kurtarabilirsiniz.
Cep Telefonlarından veri kurtarma dört şekilde yapılmaktadır.

1. Yöntem tüm telefon kullanıcıların rahatlıkla yapabileceği bir seçenektir. Cep telefonunuza uygulama indirdiğiniz marketten (Android Play Store) bir Recovery (silinenleri geri getirme) uygulaması indirerek tarama yapmanızdır.

Bu şekilde silinen fotoğraf video rehber SMS kaydı vb. dosyalarınıza tarama sonucunda ulaşabilirsiniz. Bu uygulamaların özelliği taramayı ücretsiz yapıp daha sonra silinen dosyanıza rastladığınızda size bir ön izleme göstermektedir. Ön izleme ile gördüğünüz dosyayı kurtarmak istediğinizde sizden uygulamayı satın almanızı isteyecektir. Ödeme yapılıp uygulama satın alındığında uygulamanın gücüne göre Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi yanı sıra, fotoğraflar, videolar, çağrı kayıtları vb. Gibi diğer veri türlerini kurtarmanıza da yardımcı olur. Ancak bu tarz recovery uygulamaları indirerek yaptığınız veri kurtama şeklinin bir kötü yanı da telefona yeni bir uygulama kurduğunuzda silinmiş alanda bulunan dosyaların üzerine bu uygulamaların kurulmasıdır. O yüzden Profesyonel veri kurtarmacılar tarafından bu yöntem pek tercih edilmez.

2. Yöntem cep telefonunuzu bilgisayara usb bağlantı kablosu ile bağlayarak bilgisayarınızda yüklenmiş Cep telefonu veri kurtarma yazılımı ile taramanızdır. Bu yöntemde cep telefonunuza herhangi bir yazılım yüklenmediği için silinmiş verilerin üzerine bir şeyler yazılma durumu olmadığından verilerinize ulaşmanız daha kolay olacaktır. OXYGEN FORENSIC bu alanda başarılı bulduğumuz yazılımlar arasındadır.

3. Yöntem cep telefonunuzun Uluslararası standartlarda olan devletlerin kolluk kuvvetleri tarafından da tercih edilen özel veri kurtarma cihazlarına bağlanmasıdır. Bu cihazlar maliyeti çok yüksek olduğundan veri kurtarma işlemi başlamadan önce bir analiz ücreti de alınmaktadır. Firmamız tarafından da kullanılan bu alanda en fazla tercih edilen cihaz Cellebrite başarılı bulduğumuz donanımlar arasındadır.

Açılmayan Android Cep Telefonundan Silinmiş Whatsapp Mesaj Yazışma Geçmişi, Silinmiş Whatsapp Videoları , Silinmiş Whatsapp Fotoğrafları, Silinmiş Whatsapp arama geçmişi Nasıl Kurtarılır?

4. Yöntem ise Bozuk veya Açılmayan Android Telefonlardan Veri Kurtarma.Yukarıda yazdığımız veri kurtarma türlerinde telefonunuzun çalışıyor durumda olması gerekmektedir. Bazı Android Cep Telefonu Kullacıları bize bozuk, açılmayan, ekranı kırık, suya düşmüş yada anakartı yanmış Android Cep Telefonundan veri kurtarma imkanı var mı? Eğer varsa bununla ilgili bilgilendirme yapar mısınız şeklinde sorular yönelmektedir.
Bu sorunun cevabı evet buda mümkündür. cep telefonlarında veri depolama ünitesi olan nand bellek EMMC (içerisinde veri saklayabilmek için güç kaynağına gerek duymayan, geçici değil kalıcı depolama yapabilen, cep telefonunun anakartına gömülü bulunan bir bellek türüdür.) zarar görmedikçe bu anakarttan sökülerek okutulması işlemi ile verilerinizin kurtarılması mümkündür. Bu işlem profesyonel veri kurtarma uzmanları tarafından yapılmaktadır. Pc3000 Mobile bu alanda başarılı bulduğumuz donanımlar arasındadır.

Whatsapp Sohbet Yedekleri Geri Yükleme

Whatsapp Silinen Mesajları Fotoğrafları ve Videoları Geri Getirme

WhatsApp Video kurtarma işlemi nasıl yapılır makalemiz için lütfen tıklayın

Whatsapp Nedir?

Whatsapp Eski Yahoo çalışanı Biran Acton ve Jan Koum tarafından geliştirilmiş cep telefonlarında internet servisi ile sesli görüşme yapmaya sağlayan, ikili ve çoklu yazışma, fotoğraf video ve çeşitli dosyaların transferine olanak sağlayan Amerikan menşeli bir uygulamadır.

ANDROİD CEP TELEFONU SİLİNEN WHATSAPP MESAJLARI FOTOĞRAF VİDEOLARI KURTARMA

Yorumlar (5)

Mesajlarımı kurtarma işlemi için sizinle iletişime geçmek istiyorum.

Merhaba, bu makale gerçekten çok yararlı oldu. Kendi Android telefonumda WhatsApp mesajlarımı ve medya dosyalarımı kurtarma konusunda sorun yaşamıştım. Bu yöntemler sayesinde önemli bir kısmını geri getirebildim. Teşekkürler!

Güncel İnsan İsmi

Merhaba, benim adım Güncel İsim. Android cep telefonundan silinen Whatsapp mesajları, fotoğrafları ve videoları kurtarmak için bu işlemi profesyonellerce yapmanızı öneririm. Ben de bu sorunu yaşadım ve kesinlikle işin uzmanlarına başvurmanız gerektiğini belirtmek isterim. Telefonunuzdaki verilerinizi geri almak istiyorsanız, size yardımcı olabilecek birçok uzman bulunmaktadır. İhtiyacınız olan desteği almanızı öneririm.

John Doe

Yoruma kapalı.

HEMEN ARA